Пам’яті жертв тоталітаризму та репресій

16 травня 2021 р. у с. Лисиче Крупецької територіальної громади Шепетівського району, за участю голови фракції «Європейська Солідарність» Нетішинської міської ради Олександра Степанюка та депутата Шепетівської районної ради від «Європейської Солідарності» Сергія Форсюка відбулося вшанування пам’яті з покладанням квітів та запалюванням свічок жертвам, що загинули під час тоталітарного режиму та політичних репресій в 20-50 роках минулого століття.
Від Крупецької територіальної громади взяли участь у вшануванні пам’яті репресованих земляків Лисиченський сільський староста Григорій Ковальчук, керівник служби у справах дітей, депутат Крупецької територіальної громади Василь Самчук та завідувачка Лисиченської філії Крупецького ліцею Галина Чабанова.
Із чотирьох сіл, що входили до Лисиченської сільської ради, – Лисиче, Потереба, Дідова Гора та Мощанівка, загинуло і не повернулося додому 89 чоловік. Тому одним із перших у Хмельницькій області у вересні 1999 р. в с. Лисиче було встановлено пам’ятний знак «Жертвам політичних репресій 20-50 р.р.».
Авторкою та меценаткою цієї монументальної споруди є скульпторка, громадська діячка та землячка Світлана Лелях-Бегутова. Крім викарбуваних на камені прізвищ закатованих земляків, які постраждали за мрію про щасливе мирне життя, авторка звертається до односельчан із закликом пам’ятати про ті страшні для України і людства часи, і зробити все, щоб не повторилась жахлива історія.
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі